Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Aplikacje wspomagające inwestowanie na rynku nieruchomości

Aplikacje wspomagające inwestowanie na rynku nieruchomości mogą Ci pomóc usprawnić niektóre procesy. Oprócz tego, że będziesz potrzebować zgranego zespołu ludzi wokół siebie (jak taki zespół budować napisałem w artykule pt. „Super umysł inwestora – kogo potrzebujesz by skutecznie inwestować na rynku nieruchomości”. Będziesz potrzebować również odpowiedniej kultury pracy i narzędzi wspomagających niektóre procesy. W czasach tak dużej konkurencji na rynku nieruchomości musisz sięgać po wszelkie możliwe sposoby na zwiększenie skuteczności swojego działania.Dzisiaj telefony komórkowe to bez wątpienia bardzo zaawansowane centrum dowodzenia w ręku człowieka, który odpowiednio potrafi z tego centrum skorzystać. Telefony komórkowe i aplikacje, z których korzystają na dobre zagościły w naszych domach. Wiele zawodów wspomaga swoją efektywność poprzez odpowiednio napisane aplikacje mające usprawnić niektóre procesy i skrócić czas potrzebny na ich przeprowadzenie. Nie inaczej jest w branży nieruchomości. Zawodowy inwestor powinien sprawnie korzystać z dostępnych mu narzędzi i wykorzystywać je by zdobywać przewagę nad konkurencją na rynku. W dzisiejszym wpisie przedstawiam Ci 11 aplikacji, które wspomagają pracę inwestora na rynku nieruchomości. Ze wszystkich samemu korzystam i mogę je z czystym sumieniem polecić.

 

#1 Kamera/Aparat

Może brzmi banalnie ale wyobraź sobie sytuację, gdzie jako inwestor ciągle nosisz ze sobą lustrzankę. Tylko po to by zrobić dobrej jakości zdjęcia nieruchomości, którą właśnie oglądasz. Byłoby to niezwykle uciążliwe prawda? Dodatkowo czasami korzystam z aparatu by zrobić zdjęcie jakiegoś dokumentu lub otoczenia budynku czy samej klatki schodowej. Moim zdaniem jedno z podstawowych narzędzi z jakich powinieneś korzystać jako inwestor na rynku nieruchomości.

#2 Google Maps

Nieodzowne narzędzie do mojej analizy makro i mikro danej nieruchomości. Bardzo często zanim zdecyduję się na obejrzenie danej nieruchomości proszę o adres i analizuję dany obiekt na mapach Google. Patrząc na mapkę w odpowiedniej skali możesz stwierdzić np. jak daleko jest sklep spożywczy czy lekarz. Dodatkowo po włączeniu widoku satelity możesz sobaczyć czy np. w pobliżu nie ma rzeczy generujących dodatkowy chałas w okolicy np. szyny kolejowa, fabryki. Dodatkowo bardzo łatwo w widoku satelity stwierdzić czy w pobliżu znajdują się tereny zielone, co bardzo korzystnie może wpłynąć na wartość danej nieruchomości.

#3 Kompas

Pytasz pewnie „Po co mi kompas podczas inwestowania na rynku nieruchomości?”. Otóż wbrew pozorom może to mieć niebagatelne znaczenie. Bardzo ważne podczas analizy danego obiektu jest to byś zwrócił uwagę, na którą stronę są okna i balkon na danym obiekcie. Naturalnie większość ludzi ceni sobie stronę południową balkonu. Bardzo łatwo za pomocą aplikacji z kompasem sprawdzisz czy balkon jest wystawiony na odpowiednią stronę.

#4 Otodom, Gratka i inne

To z którego korzystasz pozostawiam Twojej wolnej woli. Dzięki tego typu aplikacjom możesz bardzo szybko sprawdzić ceny na Twoim lokalnym rynku nieruchomości. Dodatkowo, kiedy to już będziesz posiadać swoje portfolio nieruchomości na sprzedaż czy wynajem. Tego typu aplikacja będzie doskonałym kanałem dotarcia i kontaktu z potencjalnymi najemcami oraz nabywcami Twoich nieruchomości. Ja używam Otodom jednak polecam Ci wypróbowanie wszystkich z dostępnych na rynku aplikacji i podjęcie suwerennie decyzji o najlepszej dla Ciebie.

#5 Kalkulator procentowy

Must have! Bardzo szybko pozwala Ci policzyć zwrot z danej inwestycji. Szybkie opcje policzenia raty kredytowej czy zwrotu z zainwestowanych środków pozwolą Ci znacznie sprawniej poruszać się w wartościach liczbowych inwestycji na rynku nieruchomości. Dlaczego nie polecam normalnego kalkulatora wbudowanego w telefon? Otóż kalkulator procentowy ma szereg wbudowanych funkcji, które znacznie ułatwiają proces rachowania opłacalności inwestycji.

#6 iScanner

Odkryłem to narzędzie dzięki jednemu z inwestorów na rynku nieruchomości w Niemczech. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego. Pozwala w bardzo szybki sposób zeskanować aparatem dany dokument i zapisuje go w postaci pdf na dysk Twojego telefonu lub przesyła bezpośrednio od dysku w chmurze. Świetne narzędzie pozwalające utrzymać porządek w dokumentach. Bardzo często będąc na miejscu i pokazując daną nieruchomość nie masz dostępu fizycznie do pewnych papierów np. rachunków czy ostatnich rozliczeń energii. Ta aplikacja zaoszczędzi ci konieczności noszenia ze sobą wszędzie teczki z papierami.

#7 Dropbox

Moja aplikacja do przechowywania danych i kopii dokumentów. Bardzo ułatwia zarządzanie dokumentami w firmie. Pozwala w łatwy sposób utrzymać porządek w dokumentach. Dla mnie w połączeniu z iScannerem idealne zestawienie do przechowywania i archiwizowania dokumentacji w firmie.

#8 Canva

Niezawodne narzędzie do tworzenia szybkich projektów grafik. Bardzo łatwo za jego pomocą możesz stworzyć projekt ulotki, którą potem rozprowadzisz po interesującym Cię osiedlu i zwiększysz szanse na telefon osoby chcącej sprzedać daną nieruchomość. Dodatkowo bardzo często korzystam z Canvy przy przygotowywaniu graficznej prezentacji oferty czy materiałów na tego bloga. Ogromna ilość darmowych szablonów sprawia, że jest to doskonałe narzędzie do przygotowywania materiałów graficznych.

#9 Kalendarz google

Nie reklamuję tutaj tego rozwiązania i nie twierdzę, że kalendarz google to najlepsza aplikacja tego typu na rynku. Mi się po prostu z nim dobrze współpracuje i łatwo mogę sobie planować różne przedsięwzięcia związane z inwestowaniem na rynku nieruchomości oraz rozwojem tego bloga. Polecam Ci byś zaopatrzył się w narzędzie, które Tobie przypadnie do gustu.

#10 Trello

Doskonałe narzędzie do zarządzania projektami. Intuicyjne przerzucanie kart pomiędzy różnymi kartami i tablicami jest doskonałym sposobem do planowania kolejnych działań przy naszej inwestycji. Stosuję nie tylko przy inwestowaniu w nieruchomości ale również podczas codziennego funkcjonowania. Szczególnie jeżeli mam się zmierzyć z większym projektem Trello jest bardzo pomocne by rozbijać duże zadania na kilka mniejszych.

#11 Audioteka

Świetna aplikacja do słuchania audiobooków. Kiedy spędzam czas w samochodzie uwielbiam słuchać czegoś inspirującego i zachęcającego do działania. Poza tym jest do doskonałe narzędzie do ciągłego uczenia się i polepszania wiedzy z zakresu inwestowania na rynku nieruchomości.

Podsumowanie

W dobie przenośnego internetu nie korzystanie z jego zasobów podczas inwestowania na rynku nieruchomości byłoby głupotą. Zalecam Ci wypróbowanie powyższych narzędzi podczas swoich procesów na rynku nieruchomości. Testuj i przeglądaj, aż znajdziesz drogę i podejście odpowiadające Twoim preferencjom i oczekiwaniom. Jestem fanem mieszania starego sprawdzonego podejścia z czymś nowym. Używanie odpowiednich aplikacji może przyśpieszyć Twoje procesy i ułatwić Ci pewne rzeczy takie jak np. archiwizowanie dokumentów.

Zachęcam Cię do spróbowania powyższych aplikacji. Sam z nich korzystam i bardzo sobie chwalę. Tradycyjnie już proszę Cię jeżeli znalazłeś coś wartościowego w tym artykule i sądzisz, że mógłby on pomóc Twoim znajomym udostępnij im proszę link do mojego bloga. Tworzę tę treści nie tylko dla siebie ale też dla innych czytelników by każdemu było łatwiej inwestować na rynku nieruchomości. Dziękuję Ci za poświęcony mi czas i życzę powodzenia na Twojej inwestorskiej ścieżce.

Udostępnij to:
 • Ewa
  23 grudnia, 2017

  To bardzo przydatne narzędzia, choć nad niektórych trzeba się dobrze nauczyć. Wysiłek na pewno się opłaci. W Akademii Inwestowania w Nieruchomości mamy też różne kalkulatory dotyczące własnie nieruchomości.

  • Daniel
   3 stycznia, 2018

   Hej Ewa

   Dzięki za komentarz. Masz racje wielu z tych narzędzi trzeba się nauczyć. Ja raczej polecam wypracowanie własnych arkuszy nie kopiowanie podejścia innych. Łatwiej wtedy poruszać się miedzy liczbami.

 • ania
  9 stycznia, 2018

  Też „siedzę w temacie”, tylko jak narazie wynajmuję pokoje we własnym domu. Procenty potrafią sprawić czasem trochę problemu. Szczególnie, gdy chodzi o raty kredytu, czy policzenie zwrotu z inwestycji. Dzięki za inspirację 🙂

  • Daniel
   9 stycznia, 2018

   Hej Aniu

   Dzięki za odwiedziny mojego bloga. Wynajmowanie pokoi może być fajnym źródłem dodatkowego dochodu. Sam się zastanawiam nad postawieniem na wynajem 🙂

   Pozdrawiam

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *