Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak odnieść sukces na rynku nieruchomości?

Jak odnieść sukces na rynku nieruchomości? Dzisiaj trochę o odnoszeniu sukcesu w życiu. Zgłębiłem ten temat ostatnio i wnioski przedstawię w tym wpisie. Postaram się dać Ci kilka rad co zrobić, by zarówno w życiu jak i w nieruchomościach zwiększyć swoje szanse na sukces.

Dlaczego niektórzy osiągają sukces na rynku ineruchomości, a inni nie?

Pewnie znasz historię Thomasa Edisona. Któż to wie jak wyglądałoby nasze życie dzisiaj, jeżeli ten słynny wynalazca nie odniósłby sukcesu odkrywając sposób jak rozświetlić żarówkę. Podczas swojej podróży Amerykański naukowiec próbował tysiące różnych wersji, każda po kolei kończyła się fiaskiem i nie dawała tak upragnionego i wyczekiwanego rezultatu w postaci światła. Chyba najsławniejszy cytat związany z tą historią to wypowiedź Edisona, który tak komentuje swoje odkrycie: “I have not failed. I’ve simply discovered ten thousand ways that don’t work.” co w dowolnym tłumaczeniu oznacza “Nie odniosłem porażki. Ja po prostu odkryłem dziesiątki tysięcy sposobów, które nie zadziałały” Co warto wyciągnąć z tej historii? To, że sukces nie jest jakimś magicznym momentem, który zdarza się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Sukces to pełna przeszkód droga, którą pokonujemy każdego dnia dążąc do swojego celu. Zacznij myśleć o sukcesie jak o codziennie stawianych krokach, a ułatwisz sobie inwestowanie na rynku nieruchomości.

Jak nie dać się przeszkodom stawianym na Twojej drodze?

Historia Thomasa Edisona daje nam przykład tego, by być niezłomnym i dążyć do swojego celu, nie zważając na przeszkody dookoła nas. No dobra ale powiesz pewnie: “Daniel łatwo Ci mówić, ale to tylko słowa jak przenieść to na grunt życia codziennego?” Ważne jest to, co myślisz o sobie i o tym, do czego w życiu dążysz. Gwarantuję Ci, że jeżeli masz w sobie głębokie pragnienie i jesteś skupiony na swoim marzeniu, to nic Cię nie powstrzyma. Zacznij postrzegać swój sukces jako drogę i codziennie stawiaj jeden krok do przodu.

Dlaczego tak wielu ludzi przestaje chodzić obraną ścieżką i rezygnuje?

Każdy z nas liczy na natychmiastową gratyfikację. Świat dookoła nas, aż krzyczy że możesz odnieść sukces tu i teraz. Cały przemysł filmowy oparty jest o tę obietnicę. Pamiętasz przecież pewnie historię boksera o imieniu “Rocky”. Film na którym się wychowałem nie pokazuje nic innego jak szybką gratyfikację. Bo jak wytłumaczysz fakt, że w przeciągu dwóch godzin seansu nasz tytułowy bohater z samego dna wspina się na szczyty bokserskiej kariery. Jego trening trwał 15 min! To nie jest gloryfikacja ciężkiej i mozolnej pracy, jaką trzeba włożyć by odnieść sukces. Albo tak popularna metoda kupowania w internecie tzw. “oneclick”. Wystarczy, że wciśniesz guzik i już paczka zmierza pod Twój adres. Mylnie utarło się w społeczeństwie, że szczęście to efekt jakiegoś magicznego wydarzenia w naszym życiu. Wydarzenia, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni Twoje przeznaczenie i sytuację w której się znajdujesz. Otóż, muszę Ci coś powiedzieć. Sukces na rynku nieruchomości to efekt ciężkiej pracy i codziennie powtarzanych czynności, które mają za zadanie zbliżyć Cię do Twojego celu.

Codziennie przyciągaj swoje marzenia

W tych codziennych czynnościach jest pies pogrzebany. Tak łatwo jest umówić się na spotkanie z pośrednikiem, by obejrzeć mieszkanie w okolicy w której inwestujesz. Problem tkwi w tym, że równie łatwo tego nie zrobić i zająć się kolejnym odcinkiem “M jak Miłość”. Obejrzenie jednego mieszkania nie zrobi z Ciebie inwestora. Również zbagatelizowanie tej sprawy i zajęcie się oglądaniem kolejnego odcinka ulubionego serialu nie przekreśli Twoich szans na poznanie rynku nieruchomości. To te małe rzeczy, powtarzane regularnie zrobią różnicę w długim terminie i mogą Cię przybliżyć lub oddalić od Twojego celu. Codziennie musisz podejmować decyzje, tylko na pozór nie związane z Twoją karierą inwestora na rynku nieruchomości. Zwracaj jednak uwagę na szczegóły, bo to one definiują prędkość w jakiej osiągniesz swoje cele. Od teraz więc obiecaj mi, że przy podejmowaniu każdej decyzji zadasz sobie pytanie “Czy to co teraz zrobię przybliży mnie, czy oddali od wyznaczonego celu?”

Twój sukces uzależniony jest od tego jak wiele upokorzeń możesz znieść

Pamiętam jak podczas mojej pierwszej inwestycji głosy najbliższych mi osób podszeptywały: “Co ty wyrabiasz! Stracisz swoje oszczędności!”, “Nie rób tego może lepiej kup sobie mieszkanie, gdzie sam zamieszkasz z najbliższymi” Musisz wiedzieć, że na swojej drodze spotkasz wiele osób, które będą Ci rzucały kłody pod nogi. Jeżeli poddasz się i zaczniesz słuchać głosów innych, zniszczysz swoje postępy i utkniesz w miejscu. Stracisz ten rozpęd, który miałeś na początku, pełen energii i nadziei na powodzenie. Z mojego doświadczenia i obserwacji widzę, że osoby które osiągnęły sukces w swojej dziedzinie musiały mierzyć się z olbrzymią ilością krytyki i zwątpienia ze strony otaczających ich osób. Spowodowane jest to tym, że większość z nas nie lubi podejmować ryzyka i woli zagrywać bezpieczną kartę w grze zwanej życiem. Jeżeli poddasz się krytyce i otaczającemu Cię zwątpieniu prawdopodobnie nigdy nie osiągniesz sukcesu o jakim marzysz.

Czas to siła, która zamienia Twoje codzienne czynności w sukces

Jak ważna podczas inwestowania na rynku nieruchomości jest perspektywa? Zaznaczałem to już w innych artykułach na tym blogu min. tutaj, Bez odpowiednio nakreślonej strategii działania ciężko Ci będzie odnieść sukces na rynku nieruchomości. Musisz zmienić filtr przez który postrzegasz otaczającą Cię rzeczywistość. Zacznij patrzeć na swoje działania okularami czasu. Zacznij traktować czas jak coś, co pomaga Ci w Twoim dążeniu do sukcesu. To co może wydawać się trudne na pierwszy rzut oka zajmie Ci dużo czasu, a to co wydaje się niemożliwe do wykonania będzie trwało po prostu trochę dłużej. Ten moment kiedy to licznik Twojego dochodu pasywnego zaczyna pokazywać cyfrę inną niż 0 jest jak najbardziej w Twoim zasięgu. Wolność finansowa jest efektem ubocznym mozolnego i konsekwentnego podejmowania codziennych decyzji. Decyzji, które mają Cię przybliżyć do upragnionego celu i sukcesu na rynku nieruchomości.

Podsumowanie

Jeżeli tutaj jesteś to Ci gratuluję i serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że ten artykuł zmobilizuje Cię do codziennej pracy nad sobą i swoimi marzeniami. Sukces na rynku nieruchomości jest w zasięgu Twojej ręki. Inwestowanie jest dla ludzi cierpliwych. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę i nie przeprowadziłeś jeszcze żadnej transakcji na rynku. Odsyłam Cię do wcześniejszych wpisów na tym blogu. Jest tam mnóstwo wiedzy, która jest dostępna za darmo. Są artykuły czysto teoretyczne, ale też case study z mojej inwestycji w Katowicach. Bądź cierpliwy w dążeniu do swoich celów i marzeń.

Jeżeli uważasz, że to co miałem do przekazania w tym artykule jest wartościowe i może komuś Ci bliskiemu pomóc. Podziel się proszę linkiem do tego artykułu. Dzięki temu będzie mi łatwiej docierać do większej ilości osób i ulepszać ich życie. Mam ogromne marzenie by ten blog stał się miejscem, gdzie każdy znajdzie coś, co pomoże mu stać się lepszym człowiekiem i bardziej efektywnym inwestorem na rynku nieruchomości. Jeżeli jeszcze nie udało Ci się zapisać na mój newsletter, gorąco Cię do tego zachęcam. Przesyłam tam tylko informacje o nowych wpisach i wydarzeniach związanych z blogiem FlipDesign. Życie to niezwykła podróż, a inwestowanie w nieruchomości to fantastyczna przygoda. Pozdrawiam Cię gorąco i trzymam kciuki za Twój sukces.

Udostępnij to:
Komentarze: 7 Komentarzy
 • Piotrek
  24 października, 2019

  Fajny mobilizujący tekst.

  • Daniel
   24 października, 2019

   Hej Piotrek

   Cieszę sie ze udalo mi sie zmotywować Cie do działania 🙂 powodzenia!

 • Karolina
  24 października, 2019

  Zgadzam się, że największym wyzwaniem w drodze do sukcesu jest systematyczność i cierpliwość. Czasem człowiek traci to z oczu i się zniechęca, dzięki za ten tekst! Warto sobie o tym przypominać!

  • Daniel
   24 października, 2019

   Hej Karolino

   Cieszę się ze znalazlas cos motywującego i inspirującego do działania w tym artykule 🙂 Powodzenia w osiąganiu celów!

 • Basia
  23 stycznia, 2020

  Hej,
  przypadkiem trafiłam na tą stronę, również zgadzam się że systematyczność to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach, natomiast jest kilka rzeczy z którymi się nie zgadzam ;), no nic poczekam na kolejny wpis.
  Pozdrawiam

  • Daniel
   23 stycznia, 2020

   Hej Basiu

   Z czym konkretnie się nie zgadzasz? Dyskusja pozwala poznać punkt widzenia drugiej osoby. Być może to Twoje spojrzenie pozwoli mi nauczyć sie czegoś nowego.

   Pozdrawiam

   • Basia
    24 stycznia, 2020

    Hej,

    No więc napisze najkrócej jak się da. Mam odmienne zdanie dotyczące udzielania rad najbliższych przy zakupie nieruchomości (ale to tylko moje doświadczenie) oczywiście rozumiem doskonale to o czym napisałes że jednak większość woli stabilność, nie lubi ryzykować natomiast jestem po zakupie drugiej nieruchomości i tak jak przy pierwszej obeszło się bez dodatkowych komplikacji tak tutaj wiele rzeczy mnie zaskoczyło, wolałam zrobić po swojemu, wydawało mi się że wszystko załatwiane jest schematowo, jak wcześniej, głosy najbliższych podpowiadały delikatnie co można by było jeszcze sprawdzić a nawet odpuścić, może poczekać. Niestety nie posłuchałam i kosztowało mnie to „kilka dodatkowych złotówek” tuż po zakupie a umowa nie była tak doskonała żeby się do niej odwołać. Dlatego uważam że jeśli stoi za nami ktoś rozsądny, czasami może pomóc, zwrócić uwagę na coś czego sami nie dostrzegamy, zapobiec ewentualnym dodatkowym problemom, ale tutaj też musimy „trzeźwo” widzieć postawę życiową i charakter osób nam towarzyszących. To w sumie tyle w tym temacie. 🙂

    Pozdrawiam

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *