Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak znaleźć dobrą ekipę remontowo-budowlaną?

Jedną z najcięższych rzeczy podczas inwestowania w nieruchomości jest odszukanie odpowiedniej ekipy remontowej. Kupno mieszkania lub domu samo w sobie wiąże się z niemałym wydatkiem pieniędzy. Pozycja „Koszty remontowe” flipowanej nieruchomości, będzie bardzo często drugim pod względem wielkości kosztem Twojej inwestycji. Znalezienie wykonawcy remontu, który ma doskonałe umiejętności komunikacyjne oraz potrafi solidnie i rzetelnie podejść do swoich obowiązków jest kluczowe w przeprowadzeniu inwestycji. Nie oszukujmy się. Dobra ekipa remontowa jest dobrem rzadkim na naszym rynku. Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć odpowiednich ludzi do realizacji remontów w Twoich nieruchomościach.

Dlaczego w ogóle kupować mieszkania/domy które wymagają remontu?

Otóż w tym pytaniu zawarte jest całe sedno inwestowania. Bardzo często na pierwszy rzut oka ludzie nie widzą ukrytego potencjału w oglądanym mieszkaniu czy domu. Twoim zadaniem jako inwestora jest odszukanie tych miejsc oraz wydobycie z nich piękna i wartości dla przyszłego nabywcy. Poprzez dobrze wykonany remont możesz zamienić miejsce w, którym już dawno nie było słychać odgłosów szczęśliwej rodziny biesiadującej przy stole w jadalni w miejsce stworzone do życia. Dobrze wykonany remont daje drugą młodość nieruchomości. Jestem gorącym zwolennikiem filozofii ekonomii wdzięczności i wieżę, że poprzez oferowanie drugiemu człowiekowi realnej wartości ulepszamy otaczający nas świat. Poza tymi przesłankami istnieje realna wartość w wyremontowanej nieruchomości. Mieszkanie czy dom po przeprowadzonym remoncie w odpowiednim standardzie da Ci drogi inwestorze możliwość zarobienia pieniędzy. Czy istnieje coś lepszego niż danie drugiemu człowiekowi miejsca gdzie żyje się przyjemnie i przy okazji zarobienia na tym nie małych pieniędzy?

 

Jakie są najlepsze sposoby szukania wykonawców robót budowlanych?

Nie będę tutaj oryginalny mówiąc „zapytaj znajomych”. Doświadczenie podpowiada mi, że od tego powinieneś zacząć inwestując aktywnie. Uruchom swoje kontakty na portalach społecznościowych i zamieść wymowny wpis na twitterze, że poszukujesz sprawdzonej ekipy budowlanej. Gwarantuję Ci, że ktoś odpowie na Twoją wiadomość i zdobędziesz pierwsze polecenia. Ekipy budowlane z polecenia są najlepsze. Jasne to, że ktoś jest polecony przez znajomego nie powinno uśpić Twojej czujności. Zapewniam Cię jednak, że odpowiednie sprawdzenie poleconej ekipy będzie dużo prostrze niż firmy, którą po prostu odszukasz w internecie. To, że ktoś poleca Ci ekipę budowlaną oznacza ni mniej, ni więcej, że dana osoba miała przyjemność bezpośrednio lub pośrednio z nimi współpracować. Na samym starcie może Ci bardzo wiele powiedzieć na ich temat. Poza Twoimi znajomymi warto popytać ludzi z Twojego rynku np. firmy developerskie, agentów nieruchomości oraz zarządców nieruchomości. Gwarantuję Ci, że ludzie posiadający swoje mieszkanie czy dom musieli w którymś momencie swojego życia mieć styczność z budowlańcami. Kolejnym znanym mi sposobem, który mniej polecam jest wycieczka do pobliskich marketów budowlanych i spojrzenie na tablice ogłoszeniowe. Bardzo często firmy ogłaszają się w takich miejscach. Jest jeszcze jedna metoda poszukiwania podwykonawców robót remontowo-budowlanych w dużych marketach budowlanych. Postaraj się być jak najwcześniej i spójrz kto kupuje duże ilości materiału budowlanego. Zbierz kilka numerów i wykonaj telefony z zapytaniem o umówienie się na wycenę prac remontowo-budowlanych. Dobrym źródłem kontaktów może być również internet i prasa branżowa. Ze swojej strony polecam Ci witrynę http://kb.pl . Znajdziesz tam fajne narzędzie do wyceny prac remontowych w swoim mieszkaniu/domu oraz możesz uzyskać oferty firm remontowych w Twoim województwie. Kolejnym serwisem jest http://olx.pl . Uważaj jednak, ze względu na to, że jest to serwis darmowy sprawdzaj dobrze wszystkie osoby do, których dzwonisz i poddawaj ich rygorystycznej ocenie i selekcji.

 

Czy to, ze ktoś jest z polecenia oznacza, że jest dobry?

Absolutnie nie! Wspominałem o tym wcześniej. Polecenie przez kogoś danego wykonawcy robót remontowo-budowlanych nie zwalnia Cię od obowiązku odpowiedniego sprawdzenia podmiotu. Już podczas rozmowy telefonicznej możesz wypytać o takie szczegóły jak :

 • Jak bardzo zajęty jest wykonawca i kiedy może zacząć Twój remont
 • Jak wiele osób liczy ekipa budowlana
 • Ile zajmuje im wykonanie przeciętnej czynności np. malowanie ścian

Postaraj się wybadać czy osoba z którą rozmawiasz wie o czym mówi oraz jak się wycenia. Bardzo ważne jest też dowiedzieć się jak bardzo zajęci są Panowie z danej ekipy budowlanej. Dopiero po odbyciu rozmowy „rekrutacyjnej” przez telefon postaraj się umówić na spotkanie w Twojej nieruchomości. Podczas spotkania w cztery oczy zawsze staraj się dużo mówić o zakresie prac, które muszą być wykonane w danym miejscu. Rozmawiaj z przedstawicielem firmy budowlanej i wyciągnij jak najwięcej informacji. Z doświadczenia wiem, że oni uwielbiają rozmawiać i bardzo często uzyskasz informacje o ich poprzednich realizacjach. Pomoże Ci to podjąć prawidłową decyzję. Po spotkaniu poproś o przesłanie wyceny drogą meilową lub telefonicznie. To kolejny moment kiedy możesz sprawdzić solidność ekipy. To jak szybko uzyskasz wycenę i w jakiej formie ona będzie może Ci bardzo wiele powiedzieć o wykonawcy. Pamiętaj nie podejmuj decyzji już po pierwszym spotkaniu. Umów sie z kilkoma ekipami budowlanymi na wycenę. Cenę wykonania prac remontowo-budowlanych możesz negocjować. Cena wykonania tego samego zakresu prac może różnić się znacznie u różnych firm. Jako inwestor nie potrzebujesz najdroższych ekip do swoich inwestycji. Postaraj się poszukać złoty środek pomiędzy ceną, a jakością ekipy budowlanej. Sprawdź budżet i tryzmaj się go bezwzględnie!

 

Podsumowanie

Znalezienie dobrej ekipy remontowo-budowlanej może być nie lada wyzwaniem. Zapewniam Cię jednak, że jest do bardzo ważna część każdej inwestycji wymagającej remontu nieruchomości. Bardzo ważne byś poświęcił odpowiednią ilość czasu drogi inwestorze na wybór odpowiedniej firmy oraz doglądanie jej podczas wykonywania robót remontowo-budowlanych. Jak pilnować ekipy oraz jak się z nią rozliczać to tematy na kolejne wpisy. Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci lepiej inwestować. Sam jestem ciekaw jak Ty radzisz sobie z poszukiwaniem odpowiedniej ekipy remontowo-budowlanej? Napisz coś o tym w komentarzu.

Udostępnij to:
 • Basia
  26 listopada, 2019

  My po wielu rozczarowaniach przestaliśmy angażować ,,polecanych” fachowców. Zamiast tego szukamy na building – companion – są tam od razu oceny więc wiadomo, która ekipa jest godna zaufania

  • Daniel
   26 listopada, 2019

   Dzięki za polecenie

   Wypróbuję serwis przy najbliższej okazji.

 • binance
  18 maja, 2023

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.com/ru-UA/register?ref=OMM3XK51

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *