Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Nawyki skutecznego inwestora na rynku nieruchomości

Dzisiejszy artykuł dedykuję wszystkim tym, którzy cały czas starają się być bardziej produktywnymi i skutecznymi inwestorami. W inwestowaniu jak w życiu, trzeba starać się działać skutecznie i efektywnie. Jest kilka zachowań, które zauważyłem u najbardziej skutecznych inwestorów na rynku nieruchomości. W poniższym tekście staram się przybliżyć nawyki skutecznego inwestora na rynku nieruchomości, które mogą zwiększyć Twoje szanse powodzenia. Gwarantuję Ci, że jeżeli poświęcisz się na tyle, by przyswoić sobie jedno lub kilka z tych nawyków Sprawisz, że Twoja kariera inwestora na rynku nieruchomości nabierze rozpędu. Sam jestem początkującym inwestorem i codziennie pracuję nad swoją efektywnością i skutecznością działań na rynku nieruchomości. Złap filiżankę dobrej kawy i rozsiądź się wygodnie. Zapraszam Cię do świata inwestorów, którzy swoje sukcesy budują na pozytywnych nawykach.

Po co ci dobre nawyki?

Powinieneś brać pod uwagę wszystko co może zwiększyć Twoją skuteczność na rynku nieruchomości. Inwestowanie to specyficzna dziedzina. Tutaj nie do końca chodzi o rzeczy trwałe, a raczej o kontakty i podejście inwestora do rzeczywistości. Bardzo pomaga pozytywne nastawienie do życia i innych ludzi. Łatwiej przez to zdobywać kontakty. Zacznij od dzisiaj uśmiechać się do innych ludzi, a zobaczysz jak wszystko za co się zabierasz przychodzi łatwiej. Pozytywne nastawienia przyciąga dobrych ludzi. Wiem jak jest to ważne, bo sam inwestuję na odległość wynoszącą ponad 1000km i bez dobrego nastawienia i empatii do innych osób nie miałbym szans konkurowania z inwestorami znajdującymi się na miejscu.

Ile czasu potrzeba by wyrobić w sobie nawyk?

Otóż, czytając różne publikacje, większość z nich twierdzi, że wystarczy około 21 dni by coś Ci weszło w krew i stało się dla Ciebie naturalne. Osobiście twierdzę, że jest to sprawa mocno indywidualna. Ważniejsze od samego czasu jest tutaj motywacja jaka będzie Tobą kierować podczas uczenia się nowych rzeczy. Ważne by była to motywacja pochodząca z Twojego wnętrza i mająca Ci pomóc osiągnąć Twoje cele i marzenia.

Nawyki skutecznego inwestora:

  • ciągła nauka i doskonalenie się
  • poszukiwanie nowych rozwiązań
  • ciągła analiza rynku na którym działasz
  • mówienie o tym co się robi
  • ciągłe powiększanie swojej siatki kontaktów
  • myślenie rozwiązaniami a nie problemami

Ciągła nauka i doskonalenie się

Bardzo ważna rzecz, którą widzę u każdego inwestora osiągającego wysokie stopy zwrotu ze swoich inwestycji. Chęć ciągłego poszerzania swojej wiedzy związanej z inwestowaniem na rynku nieruchomościami. Najczęściej dzieje się to przez rozwiązywanie różnych przypadków inwestycyjnych oraz przyswajanie wiedzy teoretycznej z różnych źródeł. Bardzo ważne byś jednak nie wpadł w pułapkę “wiecznego studenta”. Ja najwięcej nauczyłem się przeprowadzając swoją pierwszą inwestycję na rynku w Katowicach. Popełniłem kilka błędów, które kosztowały mnie kilka tysięcy złotych zysku. Co prawda cały czas staram się przyswajać wiedzę z różnych źródeł, głównie z książek. Ale wszystko to byłoby tylko pustym pochłanianiem wiedzy bez wprowadzania jej w życie. Zawsze staram się, czytając jakąś publikację wyciągać coś co mógłbym od razu wdrożyć w życie. Istnieje wiele źródeł wiedzy traktujących o nieruchomościach. Więcej na ten temat pisałem w artykule: „Sprawdzone źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości”. Zachęcam Cię do lektury, jeżeli nie wiesz od czego zacząć.

Poszukiwanie nowych rozwiązań

Dobrego inwestora cechuje myślenie nieszablonowe. Panuje teraz moda na flipowanie czy tworzenie gotowców inwestycyjnych z dużą ilością pokoi. Bardzo podziwiam tych, którzy odnajdują w całym tym zamieszaniu swoją drogę i inwestują nieszablonowo. Ja staram się obserwować jak to wygląda w bardziej rozwiniętych krajach niż Polska. Myślę, że kurczowe trzymanie się jednej strategii nie przynosi ponadprzeciętnych zysków z inwestycji. Dobrze jest dywersyfikować. Ale żeby dywersyfikować, trzeba mieć odpowiedni zasób wiedzy i umiejętności. Analiza tego, jak zachowywały się rynki nieruchomości w innych krajach daje szerszy pogląd na daną sytuację. Zachęcam Cię do tego byś wyszedł poza schematy i postarał się poszukać własnej drogi. Takiej, która w stu procentach będzie odpowiadać Tobie i Twoim wartościom.

Ciągła analiza rynku na którym działasz

Podstawą wszystkich udanych transakcji na rynku nieruchomości jest wiedza o miejscu przeprowadzanej inwestycji. Powinno Ci wejść w krew codzienne sprawdzanie portali z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości na Twoim rynku. Jednak na samym sprawdzaniu ogłoszeń nie powinieneś poprzestać. W skład dobrej analizy wchodzi również śledzenie trendów i “przebywanie” na rynku. Jeżeli masz wolny czas, zamiast oglądać kolejny odcinek “Gry o Tron” wyjdź na zewnątrz i poobserwuj okolice. Wybierz się na spacer i zwróć uwagę na to czy dana okolica jest dobrze zaopatrzona w usługi i sklepy z materiałami codziennego użytku. Minusem nowych inwestycji deweloperskich jest to, że są one budowane na obrzeżach miast, gdzie infrastruktura nie jest jeszcze dobrze rozbudowana i brakuje np. sklepów spożywczych czy lekarzy.

Mówienie o tym co się robi

Kiedy zakładałem tego bloga miałem dwie myśli przewodnie. Pierwszą z nich było dzielenie się z innymi moją wiedzą i zdobywanym doświadczeniem. Druga myśl była związana już z osobistym celem była taka, że skoro jestem za granicą i chcę inwestować w Polsce muszę jakoś dotrzeć do potencjalnych współpracowników. Teraz kiedy, ktoś znajomy mnie widzi od razu wie czym się zajmuje. Tobie radzę to samo. Mów wszystkim dookoła, że inwestujesz na rynku nieruchomości. Gwarantuję Ci, że siła networkingu jest na tym rynku nie do przecenienia. Dodatkowo właśnie ogłaszanie wszem i wobec tego czym się zajmujesz pomoże Ci zbudować wartościowe relacje czy to z pośrednikami, czy z dostarczycielami okazji inwestycyjnych. Napisz proszę w komentarzu na jakim rynku inwestujesz. Być może przeczyta to ktoś, kto będzie zainteresowany współpracą właśnie z Tobą.

Ciągłe powiększanie swojej siatki kontaktów

Nigdy nie wiesz z której strony wpadnie Ci okazja inwestycyjna. Ten punkt jest mocno powiązany z tym powyżej. Staraj się ciągle dążyć do powiększania swojej sieci kontaktów na rynku nieruchomości. Być może warto byłoby wyrobić sobie wizytówkę i rozdawać przy każdej nadarzającej się okazji? Networking jest bardzo ważny. Nie jesteś wstanie ogarniać samemu wszystkich nadarzających się okazji oraz znać się na wszystkim. Bardzo często Twoje moce przerobowe będą w danym momencie zablokowane. Oddaj wtedy swoją okazję zaprzyjaźnionemu inwestorowi. Gwarantuję Ci, że takie rzeczy wrócą do Ciebie ze zdwojoną siłą. Pojawiaj się w wielu miejscach. Nie ważne czy są to płatne konferencje, czy śniadania inwestorów. Wszędzie gdzie są inni ludzie podzielający Twoją pasję i zainteresowanie masz szansę odnaleźć bratnią duszę i być może rozpocząć fantastyczną znajomość. Inwestowanie w nieruchomości to sport drużynowy. Zadbaj więc o to by przed wyruszeniem w drogę zebrać odpowiednią drużynę. Więcej o tym kogo będziesz potrzebować w swoim zespole inwestorskim pisałem już w artykule pt. “Super umysł inwestora – kogo potrzebujesz by skutecznie inwestować w nieruchomości”

Okazja do spotkania

Doskonale w dzisiejszy temat wpisuje się fakt, że będę miał krótkie wystąpienie na wydarzeniu Maraton WIWN Dogrywka w Łodzi dnia 10 czerwca. Będzie fajna okazja by spotkać się i porozmawiać. Gorąco zachęcam Cię do obecności na tym wydarzeniu. Nie mam żadnych korzyści z reklamowania go. Po prostu myślę, że jest to bardzo fajna okazja by nabrać motywacji i poznać ludzi z branży nieruchomości. Jeżeli będziesz na miejscu podejdź proszę i przybij piątkę. Chętnie porozmawiam z Tobą na tematy związane z inwestowaniem w nieruchomości. Moje wystąpienie będzie o inwestowaniu na odległość. Poznasz trochę sposób w jaki możesz inwestować będąc poza granicami Polski. Nie miej obaw podejść i pogadać. Na pewno znajdę czas by z Tobą porozmawiać.

Podsumowanie

Warto wyrabiać w sobie pozytywne nawyki. Na rynku liczy się każda przewaga. Postaraj się wyrobić w sobie chociaż pozytywne nastawienie i chęć nawiązywania relacji z innymi osobami na Twoim lokalnym rynku nieruchomości. Ciesze się, że jesteś czytelnikiem mojego bloga. Zachęcam Cię do komentowania i wyrażania swojej opinii na dany temat na stronie lub na stronie bloga flipdesign na facebooku. Na wszystkie komentarze odpowiadam osobiście w przeciągu 24h. Dziękuję Ci za to, że dotrwałeś do tego miejsca i mam nadzieję, że się spotkamy osobiście na Maratonie w Łodzi 10 Czerwca. Do zobaczenia!

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy.

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *