Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Zaczynamy!

Wszystko ma kiedyś swój początek. Czytasz pierwszy wpis na blogu flipdesign.pl . Stworzyłem to miejsce bo wierzę w ekonomię wdzięczności. Chcę poprzez udostępnianie fachowej wiedzy stawać się lepszym człowiekiem i inwestorem. Znajdziesz tutaj mnóstwo cennych informacji o tym jak ja i inni inwestorzy podchodzą do inwestowania i jak radzą sobie z przeciwnościami na swojej drodze.

Będę tutaj zamieszczał przydatne artykuły, wywiady i poradniki związane z branżą nieruchomości i personal brandingiem. Wszystko konkretnie by czas spędzony na czytaniu/słuchaniu tego co mam do powiedzenia był dla Ciebie czasem dobrze wykorzystanym. Inwestowanie w nieruchomości będzie tutaj tematem przewodnim ale nie tylko o tym będę pisać. Produktywność i podróżowanie wgłąb własnego ego też będą tutaj opisywane.

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Moja przygoda z inwestowaniem w nieruchomości zaczęła się jakiś czas temu. Nie jestem typowym przykładem, który po przeczytaniu książek Kiyosakiego stwierdził, że zostanie magnatem na rynku nieruchomości. Szukałem i próbowałem różnych metod inwestowania swoich pieniędzy. Jedne inwestycje kończyły się sukcesem, inne totalną klapą. W końcu stwierdziłem, że podoba mi się dostarczanie pozytywnych odczuć oraz współpraca i budowanie relacji z ludźmi. Inwestowanie w nieruchomości to sport zespołowy i bez fachowego zespołu ludzi wokół siebie oraz odpowiedniego dbania o relacje z nimi o sukces jest bardzo ciężko. Więc ciągłe czytanie i pogłębianie swojej wiedzy oraz budowanie relacji z fachowcami w swojej dziedzinie to jedyna słuszna droga by odnieść sukces. Na początku zadaj sobie pytanie czy nieruchomości rzeczywiście Cię pasjonują? Czy mając chwilkę wolnego czasu czytasz/przeglądasz materiały związane z tą dziedziną. Staraj się zdobywać wiedzę. Uporządkuj swoje finanse i życie osobiste. To pierwsze kroki, które pozwolą Ci wejść na ścieżkę inwestora.

Czy inwestowanie w nieruchomości jest trudne?

I tak i nie. Inwestowanie w nieruchomości bez odpowiedniego podejścia może być drogą przez męki. Mógłbym to porównać do wycieczki w wysokie góry. Bez odpowiedniego rozeznania i przygotowania się, dotarcie na sam szczyt może skończyć się wypadkiem i śmiercią (czyt. bankructwem i utratą pieniędzy). Gwarantuję Ci jednak, że zdobywanie wiedzy i kontaktów jest już same w sobie niesamowitym przeżyciem. Późniejsze wykorzystywanie tego podczas procesu inwestycji bardzo ułatwi Ci drogę do celu. Czytaj, słuchaj i rozwijaj się. Nie zrażaj się potknięciami i ciągle miej swój cel przed oczami. Modyfikuj odpowiednio schematy tak by działały w Twoim przypadku, a sukces będzie tylko wypadkową pracy jaką włożysz we własny rozwój.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas inwestowania w nieruchomości?

Jest wiele aspektów na które musisz zwrócić uwagę inwestując w nieruchomości. Na blogu staram się jak najlepiej przybliżyć wszystkie z nich. Wiele czynników wpływa na sukces inwestora. Poczynając od samego nastawienia danej osoby, poprzez kontakty i wiedzę, a na ogólnej znajomości zagadnień budowlanych kończąc. Staraj się budować siatkę kontaktów ludzi „lepszych od Ciebie” w danej dziedzinie. Przeczytałem kiedyś, że Henry Ford zbudował wokół siebie grupę ludzi, którą Napoleon Hill nazwał później „Super umysłem Henrego Forda”. Pan Ford nie znał się na wszystkim. Miał jednak jedną wyjątkową cechę, która pozwalała mu zjednoczyć wokół siebie najściślejsze umysły ludzkie. Była to umiejętność zjednania sobie ludzi i wizja końca, którą miał w głowie. Podczas inwestowania w nieruchomości napotkasz wiele przeciwności. Nastaw się na rozwiązywanie problemów i nie załamuj się kiedy nadejdą. Ciągły rozwój i udoskonalanie swojej siatki kontaktów pozwala uzyskiwać niesamowite rezultaty i zwroty z inwestycji.

Co da Ci inwestowanie w nieruchomości?

Mi inwestowanie w nieruchomości daje niesamowitą satysfakcję, że mogę dostarczyć pewną wartość w życie innego człowieka. Ulepszenie warunków życia innemu człowiekowi jest dobrym uczynkiem, a dobre czyny do nas wracają. Posiadanie własnego domu jest przecież jedną z najważniejszych potrzeb człowieka i przez najbliższe lata się to raczej nie zmieni. Czy nie ma czegoś lepszego niż spełnianie czyjegoś marzenia o swoim mieszkaniu, przy okazji spełniając swoje? Inwestowanie w nieruchomości wolność finansową. Ponad 50% milionerów na świecie lokuje swój kapitał w nieruchomościach. To nie może być przypadek. Ten sposób inwestowania jest bezpieczny jeżeli tylko masz niezbędną wiedzę. Wiele przydatnych porad i wskazówek znajdziesz na tym blogu.

Podziękowanie

Dziękuję Ci za to, że udało Ci się dotrwać aż do tego momentu. Mam nadzieję, że śledząc tego bloga znajdziesz coś interesującego dla siebie. Patrz, słuchaj i obserwuj inwestorów w Twojej okolicy. Postaraj się nawiązać z nimi kontakt. Nie ma nic lepszego niż wiedza pochodząca bezpośrednio od osoby, która zajmuje się jakimś zagadnieniem na co dzień. Cały blog jest stworzony po to by pomóc Ci stać się lepszym inwestorem na rynku nieruchomości. Informacje i wskazówki, które znajdziesz na flipdesign.pl dadzą Ci fajne podstawy do tego by poznać inwestowanie w nieruchomości. Nic jednak nie nauczy Cię tego lepiej niż Ty poprzez działanie i pro aktywną postawę życiową. Działaj aktywnie i rozwijaj się stale. Życie to fascynująca podróż, a inwestowanie w nieruchomości jest niesamowitą przygodą.

Na koniec mam ogromną prośbę. Jeżeli uważasz, że ten blog mógłby kogoś zainteresować. Podziel się z tą osobą adresem tego bloga. Im więcej osób zacznie inwestować świadomie, tym więcej szczęśliwych ludzi będzie wokół nas.

 

Udostępnij to:

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy.

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *