Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sprawdzone źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości.

Jeżeli jesteś na początku swojej drogi sprawdzone źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości będą Ci bardzo potrzebne. Chcąc zacząć inwestowanie w nieruchomości musisz zadbać o trzy rzeczy, które ja określam jako filary dobrego inwestora. Tymi filarami są:

 • Czas
 • Wiedza
 • Źródła finansowania

Najlepiej jeżeli masz je wszystkie. Jeżeli jednak znajdujesz się w miejscu, gdzie prawdopodobnie znajduje się 90% początkujących inwestorów. Pewnie nie jesteś w posiadaniu całej trójki. Gwarantuję Ci jednak, że już posiadając jedną z tych trzech rzeczy możesz z sukcesami inwestować na rynku nieruchomości. Dzisiaj skupię się na zdobywaniu wiedzy. Poniżej przeczytasz o tym jak tę wiedzę zdobywać i w późniejszym etapie jak tę wiedzę skutecznie utrwalać.

Dobrze wiem, że jeżeli zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem masz mętlik w głowie. Rynek przepełniony jest różnego rodzaju publikacjami i miejscami gdzie możesz znaleźć porady na tematy związane z inwestowaniem w nieruchomości. Problem w tym, że większość z nas musi pogodzić obowiązki życia rodzinnego, pracę i zdobywanie wiedzy. Przygotowałem dla Ciebie sprawdzone źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości z których możesz czerpać garściami od bardziej doświadczonych inwestorów.

Książki, książki i jeszcze raz książki

Na naszym rodzimym rynku znajdziesz coraz więcej pozycji godnych polecenia. Ja jednak nie chciałbym ograniczać się tylko do publikacji polskich autorów. Dlatego poniżej przedstawiam Ci źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości w postaci książek, które pomogą Ci zbudować solidne podstawy teoretyczne. Pod każdym tytułem znajdziesz krótki opis danej pozycji oraz argumenty przemawiające za tym żeby przeczytać daną książkę.

Autor: Robert Kiyosaki

Tytuł: Bogaty Ojciec Biedny Ojciec

„Must read” każdej osoby, która chce wziąć się w garść i zacząć pracować nad wolnością finansową. Różne rzeczy można o autorze mówić, ale nie można odebrać mu tego, że odmienił życie moje i wielu innych ludzi. Znajdziesz tutaj wyjaśnienie podstaw inteligencji finansowej. Inteligencja finansowa jest niezbędna jeżeli chcesz skutecznie działać  jako inwestor.

Autor: Damian Kleczewski

Tytuł: Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości

Damian jest autorem bloga zrozumiecnieruchomosci.pl . Od kilku lat z sukcesami inwestuje na naszym rynku. Z jego książki dowiesz się absolutnych podstaw o inwestowaniu w nieruchomości. Porusza nie tylko sfery mentalne, ale przede wszystkim wiele praktycznych rad wykłada jasnym i zrozumiałym dla każdego językiem. Bardzo fajna pozycja traktująca o naszym rodzimym rynku.

Autor: Wojciech Orzechowski

Tytuł: Zarabiaj na nieruchomościach

Zainteresowany flipowaniem mieszkań? Ta pozycja jest kluczem do Twojego sukcesu. Muszę przyznać, że najwięcej praktycznych porad wyciągnąłem z tej pozycji. Bardzo często wracam do audiobooka i poszczególnych roździałów, żeby utrwalić sobie wiedzę. Jestem absolwentem szkolenia WIWN i miałem przyjemność osobiście poznać Wojtka Orzechowskiego. Ma dar przekazywania wiedzy w sposóp bardzo przejrzysty i ma bardzo dużą wiedzę na temat polskiego rynku nieruchomości.

Autor: Sławomir Muturi

Tytuł: Pomysł do wynajęcia

Pozycja niezwykle przydatna, jeżeli twoja strategia ma polegać na najmie. Sławek poprosił kilku swoich kolegów z branży i wspólnie wydali pozycję, która jak żadna inna opisuje biznes polegający na wynajmie. Bardzo fajnie napisana z perspektywy osób, które już coś osiągnęły ale nie boją się powrócić myślami do swoich początków i podzielić się z Tobą swoimi przemyśleniami.

Autor: Wojciech Woźniczka

Tytuł: Negocjuj

Na rynku nie znajdziesz wielu publikacji dotyczących negocjowania. Wojciech Woźniczka to znany ekspert od negocjacji. W swojej publikacji przekazuje Ci niezbędną wiedzę o negocjowaniu ceny mieszkań. Wszystko podane na konkretnych przykładach, które od razu można wcielić w życie.

Autor: Dale Carnegie

Tytuł: Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Możesz mylnie postrzegać, że w inwestowaniu w nieruchomości chodzi o same nieruchomości. Nieruchomość to tylko produkt i bardzo ważna jest tutaj kooperacja ze swoim zespołem oraz umiejętność zjednania sobie klienta. Dale doskonale pokazuje jak powinno się budować głębokie i trwałe relacje z innym człowiekiem. Odpowiednia siatka kontaktów i dobry zespół to klucz do inwestowania na rynku nieruchomości.

Autor: T. Harv Eker

Tytuł: Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

Nie ukrywam, że wiara odgrywa dużą rolę w moim procesie inwestowania. Autor skupia się na Twojej wewnętrznej przemianie. To w głowie wszystko się zaczyna. Warto zadbać o swoją sferę mentalną, to ona jest zapalnikiem naszych działań. W książce dowiesz się jak fałszywe przekonania na temat pieniędzy może sabotować Ciebie i Twoje działania na rynku.

Powyższe pozycje nie wyczerpują tematu. Nie chcę, by ten wpis był zbyt długim wpisem. Dlatego, jeżeli chcesz otrzymać dłuższą listę pozycji książek, które będą doskonałym źródłem wiedzy. Zapisz się proszę na mój newsletter. Formularz zapisu znajdziesz na górze strony głównej. Otrzymasz rozszerzoną listę książek, które polecam przeczytać by stać się lepszym inwestorem.

Blogi i Social Media

W dobie powszechnego dostępu do internetu wartościowa wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli podczas inwestowania swojego czasu w zdobywanie wiedzy na temat inwestowania w nieruchomości nie korzystasz z internetu, bardzo wiele możesz stracić. Internet jest doskonałym przykładem darmowego źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości. Poniżej przedstawiam Ci blogi i strony internetowe, które warto odwiedzać by uzyskać porady dotyczące inwestowania.

zarabiajnanieruchomościach.pl

Blog Wojciecha Orzechowskiego na którym znajdziesz mnóstwo praktycznych porad związanych z zakupem, remontem i sprzedażą nieruchomości. Bardzo dużo wartościowej treści, konkretnie i na temat.

jakoszczedzacpieniadze.pl

Blog Michała Szafrańskiego traktujący o szeroko rozumianej inteligencji finansowej. Najlepsze źródło wiedzy na tematy związane z oszczędzaniem i organizowaniem swoich własnych finansów. Polecam szczególnie, kiedy znajdujesz się na początku swojej drogi i ogarniasz się finansowo.

negocjujwszystko.pl

Blog Wojciecha Woźniczki, specjalisty od negocjacji. Bardzo przydatne źródło wiedzy na temat negocjacji podczas kupna i sprzedaży nieruchomości. Oprócz tego dowiesz się jak praktykować negocjowanie w swoim codziennym życiu.

mieszkanicznikodpodszewki.pl

Blog z obszernymi case study inwestorów. Troszeczkę ostatnio zmienił kierunek rozwoju na pomysły aranżacji wnętrz. Ciągle jednak znajdziesz tutaj mnóstwo wiedzy i inspiracji prosto z rynku.

pawelalbrecht.com

Blog Pawła Albrechta traktujący o inwestowaniu w nieruchomości. Bardzo bogate źródło wiedzy na tematy związane z przekształcaniem lokali w mini akademiki oraz biznesie podnajmu mieszkań. Bogata baza case study i wywiadów z inwestorami.

biggerpockets.com

Świetne miejsce jeżeli chcesz poszerzać swoją wiedzę związaną z inwestowaniem w nieruchomości. Niestety jest po angielsku i znajomość języka jest tutaj niezbędna do korzystania z portalu.

fortunebuilders.com

Podobnie jak biggerpockets portal traktujący o inwestowaniu. Również w wersji angielskiej. Warto śledzić. Bardzo często dowiesz się o trendach pojawiających się w USA.

marta-kulawik.pl

Blog Marty Kulawik agentki nieruchomości z Katowic. Marta na swoim blogu bardzo fajnie analizuje rynek w Katowicach i podaje na tacy porady jak skutecznie sprzedawać i wynajmować swoje nieruchomości.

Flipdesign.pl

Na koniec mój blog. Znajdziesz tutaj informacje na tematy ściśle związane z inwestowaniem w nieruchomości. Sam jestem inwestorem i dzielę się z Tobą własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Z każdej mojej inwestycji wrzucam obszerne case study.

Mam jeszcze kilka fajnych i wartych odwiedzania blogów na swojej liście. Jeżeli chcesz otrzymać rozszerzoną listę zapisz się na mój newsletter. Formularz zapisu znajdziesz na górze strony.

Podcasty i radia internetowe

Z uwagi na brak czasu podcasty to doskonałe źródło wiedzy z zakresu inwestowania w nieruchomości. Sam bardzo lubię słuchać podcastów krajowych i zagranicznych. Bardzo często, gdy jesteśmy zaganiani i nie mamy wystarczająco dużo czasu na czytanie. Podcasty mogą dostarczyć nam codzienną pigułkę nowych pomysłów i inspiracji. Bardzo dobrze słucha sie ich podczas wykonywania treningu na siłowni lub biegając po parku. Ja sam spędzam dziennie dużo czasu w samochodzie i jest to doskonałe miejsce by słuchać podcastów. Poniżej przedstawiam Ci listę podcastów, których warto słuchać by stać się lepszym inwestorem.

Autor: Marek Jankowski

Tytuł: malawielkafirma.pl

Podcast Marka Jankowskiego. Prowadzony od 2008 roku podcast traktuje głównie o tematach związanych z przedsiębiorczością i prowadzeniem własnej działalności. Marek nie boi się poruszać tematów trudnych na pierwszy rzut oka. Każdy odcinek jest świetnym źródłem wiedzy.

Autor: Michał Szafrański

Tytuł: Więcej niż oszczędzanie pieniędzy (WNOP)

Podcast podpięty do bloga Michała. Uwielbiam go słuchać. Człowiek zawsze rzetelnie przygotowany do rozmowy. Ogromna dawka merytoryczna każdego odcinka sprawia, że czas przeznaczony na słuchanie jego podcastu nigdy nie jest czasem straconym

Autor: Marta Baczewska-Golik

Tytuł: Ruszamy Nieruchomości

Blog Marty Baczewskiej-Golik zawodowej pośredniczki na rynku nieruchomości. Prowadzi podcast traktujący o inwestowaniu w nieruchomości. Wielu bardzo ciekawych gości i wywiadów z osobami, które osiągnęły sukces na rynku nieruchomości. Bardzo bogate źródło wiedzy na tematy związane z inwestowaniem w Polsce.

Autor: Paweł Albrecht

Tytuł: Albrecht o nieruchomościach 

Audycja w radiu internetowym kontestacja.com. Bardzo konkretnie i tylko na tematy związane z inwestowaniem w nieruchomości. Mało lania wody, samo mięcho. Polecam!

Autor: Matt Theriault

Tytuł: Epic Real Estate Investing

Matt w swoim podcascie przedstawia Ci drogę jaką musisz przejść by zostać inwestorem na rynku nieruchomości. Matt sam jest inwestorem i pokazuje krok po kroku jak inwestować. Polecam, niestety w wersji angielskiej więc znajomość języka jest tutaj konieczna.

Podsumowanie

Powyższy wpis oczywiście nie wyczerpuje całkowicie dostępnych źródeł wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości. Istnieje jeszcze wiele miejsc w internecie i poza nim, by zdobywać wiedzę i szkolić się. Źródła wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości dostępne są wszędzie. Staraj się chłonąć wiedzę ze wszystkich możliwych kanałów komunikacji. To pomoże Ci rozwinąć się i ugruntować swoją pozycję na rynku. Jeżeli chcesz otrzymać rozszerzoną listę źródeł wiedzy na tematy inwestycyjne. Zapisz się proszę na mój newsletter. Formularz zapisu znajdziesz u góry strony.

Jeżeli masz jakieś swoje sprawdzone źródła i chcesz się nimi ze mną podzielić. Napisz proszę o nich w komentarzu. Dzięki Twoim sugestiom i ja stanę się lepszym inwestorem.

 

Udostępnij to:
 • Bartek
  23 listopada, 2017

  Świetny materiał Panie Danielu, ogromna ilość informacji w sam raz dla zielonego 🙂

  • Daniel
   23 listopada, 2017

   Hej Bartku

   Ciesze sie ze znalazles cos dla siebie w tym artykule. Powodzenia !:)

 • Robert
  15 grudnia, 2017

  Pominąłeś kopalnię wiedzy którą są pozostałe książki Sławka Muturi oraz jego blog fridomia.pl.

  • Daniel
   15 grudnia, 2017

   Hej Robert

   Dzięki za włączenie się do dyskusji. Blog Sławka Muturi znam i jak najbardziej polecam. Natomiast z tego co wiem na blogu umieszcza on raczej swoje przemyślenia. Więcej wiedzy odnajdziesz w książkach niż na jego blogu. Jakie pozycje masz jeszcze na myśli mówiąc o książkach?

Spodobał Ci się wpis? Napisz co o tym sądzisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *